Чистоту й порядок у “зелених зонах” міста забезпечує КП “Парки Херсона”

НовиниСоціальна сфера
👁 335

Прибирання та вивезення випадкового сміття, очищення урн, підмітання доріжок та тротуарів, вивезення листя та гілля, яким після кожного дощу та поривів вітру парки й сквери просто засипані – це робота, за яку відповідає КП «Парки Херсона».

Підприємство комунальне, тож утримується за рахунок міського бюджету. Кошти спрямовуються на заробітну плату, паливно-мастильні та витратні матеріали, оренду вантажно-пасажирської автівки. За словами директорки КП «Парки Херсона» Олени Кучеренко, є потреба у власній великій автівці:

«Садіння квітів, дерев та кущів, покіс, вивезення листя, обрізка дерев та кущів – всю цю роботу ми здійснюємо самостійно, не залучаючи підрядників. З чим не справляємося – з великими об’ємами сміття, тому що у маленький тракторець, який знаходиться на балансі підприємства, великі об’єми та розміри не поміщаються. Нам потрібен вантажний автомобіль, щоб ми могли вивозити гілля та сміття», – каже пані Олена.

Окрім того, транспорт потрібен й для того, щоб відвозити працівників з інструментарієм на місце запланованої роботи:

«Ми утримуємо близько 140 га “зелених зон” скверів та парків, а це 30 об’єктів, що знаходяться в різних районах міста. Наші працівники якимось чином мають на ці об’єкти потрапляти. З косами у громадський транспорт їх не пустять, автомобіля, щоб розвозити людей із технікою немає, втім, ми вирішуємо ці питання. Але транспорт нам вкрай потрібен», – зауважує заступниця директорки Еліна Нікітєнкова.

Оскільки техніка необхідна для поліпшення санітарного стану території Херсонської міської територіальної громади та забезпечення стабільного виконання робіт із благоустрою, у червні КП “Парки Херсона” дозволили придбати у лізинг спеціалізовану техніку: вантажний автомобіль та багатофункціональний мінінавантажувач.

У квітні працівники підприємства висадили по 800 одиниць чорнобривців, герані та цинерарії. Частину їх – у парку Слави. Містяни пам’ятають, як улітку вандали сплюндрували зелені насадження – повиривали з корінням й потоптали квіти, порозкидали землю. Комунальники все відновили й привели до ладу.

Директорка підприємства Олена Кучеренко зауважує:

«Під час однієї з нарад міський голова Ігоря Колихаєв сказав, що оцінку нашій роботі дають містяни. Ми й працюємо не для звітності, а тому що Херсон має бути доглянутим, а херсонці могли прийти у чистий парк і відпочити із задоволенням. Основна наша діяльність – зберегти порядок у парках та скверах. Чим і займаємося».

Заголовне фото Таміли Сулейманової.

Фото у публікації – КП “Парки Херсона”

Вам також може сподобатися

«Вікі любить пам’ятки» запрошує жителів Херсонської області до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії
Перевірки тривають: сьогодні дізнавалися, як працює громадський транспорт за маршрутом № 25

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X