Асоціація міст України: світ розуміє – це не локальний конфлікт, а війна, яка загрожує світовому порядку та світовій безпеці, несе ядерну загрозу

Новини
👁 187

1 квітня Асоціація міст України взяла участь онлайн у засіданні всесвітньої організації «Об’єднані міста та місцеві влади» (UCLG) на тему «UCLG Municipal Peace Talks».

Захід було присвячено питанням війни в Україні.UCLG об’єднує асоціації органів місцевого самоврядування світу, окремі міста та агломерації, а також представляє інтереси місцевого самоврядування на світовій арені. Учасники засідання – близько 80 представників та представниць місцевого самоврядування різних країн, генеральні секретарі секцій UCLG, міжнародні експерти.

Під час обговорення ситуації в Україні відчувалося, що світ розуміє – це не локальний конфлікт, а війна, яка загрожує світовому порядку та світовій безпеці, несе ядерну загрозу. Виступали представники асоціацій різних країн та секцій UCLG, Ради європейських муніципалітетів та регіонів, експерти з геополітики. Представниця АМУ Наталія Лазаренко окреслила реальну ситуацію в Україні, розповівши про виклики, з якими стикається місцеве самоврядування та мирне населення: про зруйновану російськими військовими інфраструктуру міст, селищ та сіл, розбомблені школи, лікарні, садочки, житлові будинки, про вбитих дітей, зґвалтованих жінок і дівчат, про більше 6 млн українців, змушених покинуті свої домівки через напад росії. Також вона зазначила, що близько 4 млн біженців поїхали в європейські країни.

Представниця Асоціації розповіла, що російські військові жорстко поводяться з цивільним населенням, викрадають мерів та місцевих депутатів, стріляють по машинам з гуманітарною допомогою, насильно вивозять жителів України до рф.Від імені АМУ, яка об’єднує та представляє інтереси майже 1000 український муніципалітетів і є членом РЄМР, Н.Лазаренко закликала всіх присутніх вжити всіх можливих заходів, щоб зупинити цю жахливу війну.Представники організацій місцевого самоврядування з усього світу висловили солідарність з Україною та повідомили, що готові й надалі допомагати Україні.

Вам також може сподобатися

Херсонців просять допомогти біосферному заповіднику “Асканія-Нова”
У Херсоні 3 квітня працюють п’ять відділень “Нової пошти”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X