60-річчя побратимських стосунків херсонці святкуватимуть з болгарами разом

Новини
👁 393

Сьогодні, 3 липня, Херсонський міський голова Ігор Колихаєв зустрівся з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі паном Свєтославом Івановим. На зустрічі також були присутні голова правління громадської організації «Болгари Херсонщини ім.Хана Кубрата» Петро Чумаков та член правління громадської організації «Болгари Херсонщини ім.Хана Кубрата», заступник голови обласної ради з питань міжнаціональних відносин при Херсонській обласній державній адміністрації Юрій Палічев.

На правах господаря зустрічі Ігор Колихаєв розповів гостям про Херсон взагалі та про складнощі, з якими наразі стикається місто.

«Ми почали практично все спочатку. Для планомірного та прогресивного руху вперед не вистачає не лише коштів. З’ясувалося, що багато років відсутня важлива документація, ми намагаємося її дуже швидко відновлювати, приводити у відповідність. І хоча такий процес з’їдає час, без цього рухатися далі буде складно. Маємо велику потребу в професійних кадрах: економістах, інженерах, архітекторах, фахівцях з ландшафту – які б одразу стали до роботи й показали високий результат. У Херсона величезний потенціал, адже місто стоїть на річці, а за містами на воді – майбутнє», – сказав міський голова Ігор Колихаєв.

Під час зустрічі було обговорено перспективні напрями співробітництва з Республікою Болгарією в економічній, інвестиційній, туристичній та освітній галузях. Зокрема мова йшла про концепцію відкриття недільної школи у місті Херсоні для вивчення болгарської мови, проведення спільного туристично-економічного форуму в Одесі, поновлення чартерного авіарейсу «Херсон-Бургас».

Особливу увагу під час обговорення було приділено побратимським відносинам Херсона з болгарським містом Шумен, співпраця з яким розпочалася ще в 1962 році. Спільними зусиллями в рамках святкування Дня міста Херсона в 2022 році планується провести урочисті заходи щодо відзначення 60-річчя встановлення дружніх зв’язків між містами-побратими та встановлення пам’ятного знаку на честь дружніх відносин.

«Сьогоднішня зустріч є основою фундаменту співпраці між Херсоном та Республікою Болгарією», – відзначила секретар Херсонської міської ради Галина Лугова.

Свєтослав Іванов повідомив, що це його перший візит до Херсона та відзначив своє задоволення встановленими контактами з Херсонською міською радою й болгарською діаспорою. Пообіцяв відвідувати Херсон регулярно.

Наприкінці зустрічі Генеральний консул залишив запис у Книзі відгуків Херсонської міської ради: «От всего сердца желаю городской управе здравия, будущих успехов…».

Вам також може сподобатися

У Херсоні відбувся другий етап міських змагань з вейкбордингу
Херсонців запрошують на вечірку, присвячену Дню Дніпра

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X