3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

Новини
👁 622

Щороку 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом, він покликаний привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами, до захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.

Однією з найскладніших форм інвалідності є інтелектуальна. Діти з ментальними порушеннями потребують постійного догляду або допомоги. Найчастіше ці функції виконують батьки. Саме про них хочеться згадати в цей день. Які вони? Різні. Люблячі й сильні, байдужі і слабкі, активні або безпорадні. Вони самі обирають якими їм бути. Одні батьки знайомляться з іншими і створюють громадські організації, які об’єднані спільною метою. Інші батьки ізолюють себе і свою дитину, замикаючись у чотирьох стінах.

 Який би шлях не обрали батьки, завдання у них однакові і серед них – навчити дитину самообслуговуванню і професійним навикам.

Ефективним і дієвим способом реалізувати права дитини, бути почутим і зрозумілим є об’єднання зусиль батьків. Прикладом цього є Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини», що створена у 2014 році родинами, в яких народилися діти з синдромом Дауна.

З 2015 року громадська організація є членом Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень». Разом батьки активно просувають права дітей з інвалідністю в усіх сферах суспільного життя.

У 2017 році у складі групи представників з різних регіонів України громадська організація взяла участь в акції «Почуй мій голос», в рамках якої молоді люди з синдромом Дауна звернулися до народних депутатів з проханням почути їхні голоси та ухвалити проект Закону “Про соціальні послуги”. Документом, зокрема, врегульовується питання супроводу на робочому місці та підтриманого проживання для людей з особливими потребами.

У 2017 році батьки – члени організації відкрили Інклюзивний простір дитячих мрій «Сонячний світ» – місце, де діти з інвалідністю можуть спілкуватися та розвиватися разом зі звичайними дітьми. Цей проект переміг у Всеукраїнському конкурсі «Краща громадська ініціатива України ‘17» в номінації «Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю, зокрема з інвалідністю». У 2018 році проект отримав нагороду на Міжнародному конкурсі кращих інклюзивних практик «Долаючи кордони».

У 2020 році ГО «Сонячні діти Херсонщини» нагороджено Премією Верховної Ради за активне сприяння процесам державотворення, розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування, значні результати у вирішенні правових і соціальних питань.

Члени громадської організації активно беруть участь у навчальних візитах до Польщі, Данії, Грузії та США.

Щороку ГО «Сонячні діти Херсонщини» проводить Всеукраїнський сімейний квест-фестиваль «Щасливі разом», Конкурс кращих інклюзивних практик України та багато інших проектів.

Велику увагу батьки приділяють питанням профорієнтації дітей з інвалідністю, співпрацюють з дизайнерами, фотографами та кулінарами.

А найцінніше це те, що сьогодні на базі Інклюзивного простору дитячих мрій «Сонячний світ» за ініціативи батьків і за їх безпосередньої участі діють кулінарна школа, інклюзивна театральна студія «Світло в тобі», студії степ аеробіки та футболу, заняття з миловаріння та розвитку міжпівкульової взаємодії.

Цікаво, що більшість родин, в яких виховуються діти з ментальними порушеннями, залишаються разом, підтримують одна одну. Вони не замикаються в собі, а прагнуть жити щасливо і насолоджуватися кожною миттю життя з такою дитиною. Родини разом подорожують, відвідують театри і кіно, спілкуються з друзями. Діти навчаються в звичайних садках та школах. Більшість батьків намагається жити не лише життям дитини, але й реалізовувати себе, створюючи світ, в якому знайдеться місце для кожного.

Головне – не зупинятися та не мовчати. Говорити про своїх незвичайних дітей і любити їх від щирого серця.

Вам також може сподобатися

Михайло Жаров про земельний податок: Місто готове дати можливість заробляти, але красти тут не дозволено більше нікому
Челендж Добрих справ проводять учні Степанівки

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X