23 липня відбулася сесія міської ради

Новини
👁 357

23 липня відбулася сесія міської ради.

У сесійній залі зареєструвались 40 депутатів. На засіданні також присутні представники громадськості та ЗМІ.

Усього в порядку денному 119 питань, серед яких розгляд нової редакції Статуту громади, звіти комунальних підприємств, створення Молодіжної ради, земельні питання.

Херсонські депутати звернулись до Президента та Уряду

Стосується воно системи призначення субсидій для населення. Підтримало його 35 депутатів.

Так, депутати вимагають від Уряду негайно:

 • скасувати постанову Кабміну від 14.04.2021 №420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;
 • переоформити в автоматичному режимі всім субсидіантам належні їм субсидії на новий термін;
 • – відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;
 • повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-2018 років;
 • внести на розгляд Верховної Ради України проєкт змін до Закону України про Держбюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

На території Херсонської міської громади проведуть інвентаризацію землі під кладовищами

Це робиться з метою встановлення меж, розмірів, раціонального використання земельних ділянок під цвинтарями, що належать до комунальної власності громади.

Мова йде про 3 земельні ділянки у смт Антонівка, по одній у селищі Молодіжне та Сонячне, селах Богданівка та Петрівка, по дві ділянки у смт Комишани та Степанівці, по одній у селі Садове та селищі Придніпровське.

Під час засідання сесії міської ради проєкт рішення підтримали 46 депутатів.

До Дня міста у Херсоні проведуть кілька фестивалів

Депутати підтримали зміни до заходів Міської програми культурно-масових заходів на 2021 рік. “За” проголосували 33 депутати.

Серед всього – фінансова підтримка у розмірі майже 2 млн 240 тис грн для проведення заходів до Дня міста у вересні.

Так, заплановані фестивалі “Казка у моєму місті, “Джаз на Суворова”, “Етно-фест”, “Ретро-фест”, святкові програми на території міста Херсон і інших населених пунктах міської територіальної громади.

Депутати виділили грошову допомогу на лікування тяжкохворим херсонцям

На засіданні сесії Херсонської міської ради 23 липня депутатський корпус підтримав внесення доповнень та змін до міської комплексної програми “Соціальний захист”. “За” 42 голоси.

Зміни передбачають виділення грошової допомоги на лікування 41 херсонця з важкими хворобами. Розмір допомоги – від 4 до 50 тисяч гривень. Усього на 387 тисяч гривень.

У бюджетних установах Херсонської міськради запроваджують енергомоніторинг

Таке рішення підтримали на сесії 23 липня депутати Херсонської міської ради. “За” висловились 44 депутати.

Метою запровадження системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів є оцінка ефективності використання енергоносіїв, а також пошуку можливостей зниження витрат на енергетичні ресурси.

Енергетичний моніторинг надає можливість дослідити потенціал енергозбереження в кожному звітном у періоді з урахуванням виділених фінансових ресурсів.

Керівники бюджетних установ мають до 01.09.2021 року призначити енергоменеджера, який буде здійснювати щоденний енергомоніторинг.

Показники, які планують контролювати щоденно:

 • температура повітря в обраних внутрішніх приміщеннях;
 • вода холодна (м3);
 • вода гаряча (м3);
 • електрична енергія (кВт);
 • теплова енергія (Гкал);
 • тверде паливо у тоннах (вугілля, пілети тощо).

Для підтримки ОСББ громади затвердили програму “Енергодім”

Відповідний проєкт рішення своїми голосами на сесії 23 липня підтримали 45 депутатів.

Програма передбачає механізм підтримки ОСББ шляхом відшкодування частини суми кредиту, отриманого на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів, передбачених державною програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”.

З бюджету Херсонської міської територіальної програми надається відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження енергозберігаючих заходів, у розмірі до 10% від вартості виконаних робіт. Але сума не може бути більша, ніж сума розрахунку кількості квартир в будинку помноженої на встановлений на базовий показник прожиткового мінімуму, як безповоротна фінансова допомога.

На облаштування меморіального комплексу загиблим на Сході воїнам передбачили кошти

Одним із питань порядку денного засідання сесії Херсонської міської ради, яке відбулось 23 липня, було зміна заходів на виконання Програми “Похоронна справа та утримання кладовищ міста Херсона” на 2021-2025 роки.

Серед заходів програми – фінансова підтримка КП “Ритуальна служба міста Херсона” на утримання кладовищ у розмірі 1 млн 405 тисяч грн.

Ще 29 тисяч на 2021 рік передбачені на фінансування заходів із поховання загиблих учасників бойових дій у зоні проведення ООС.

На облаштування меморіального комплеку загиблим учасникам бойових дій у зоні проведення ООС у 2021 році передбачено 63 тисячі гривень.

На поховання померлих одиноких громадян передбачено 475 тисяч гривень у 2021 році.

Депутати затвердили Програму розвитку велосипедної інфраструктури

Розрахована вона на 2021-2023 роки.

Загальний обсяг фінансування з місцевого бюджету – 15 млн 530 тис грн.

Програма передбачає створення по всьому місту, у тому числі і в парках, мережі велодоріжок і велопарковок.

Уже у 2021 році Програма передбачає розробку зміни до проєкту магістрального веломаршруту №1 “Таврійський” у частині просп. 200-річчяХеерсона та вул. 49-ої Гвардійської Херсонської дивізії (3 км). А також проведення робіт з влаштування рекреаційної велосипедної доріжки в парковій зоні Шевченківського парку під час його реконструкції.

У Херсоні облаштують новий сквер

Депутати своїми голосами передали на баланс КП “Парки Херсона” зелені насадження , які є елементами благоустрою парків і скверів міста. За результатами інвентаризації, яку провели у 2020 році, таких насаджень 19299 одиниць , їх балансова вартість 57 млн 10 тис 240 грн.

Інвентаризація проводилась за обєктами: “Херсонська фортеця”, Шевченківський парк, Шуменський парк, парк ім. Маргелова, парк Слави, парк “Казенний сад”, сквер “Потьомкінський”, сквер “Шевченківський”, сквер “Привокзальний”, сквер “Привокзальний”, сквер “Театральний”, сквер ім. Пушкіна.

До 10 серпня 2021 року департамент міського господарства міської ради має передати паспорти та робочі щоденники обліку зелених насаджень КП “Парки Херсона”.

Проєкт рішення підтримали 43 депутати.

Також КП “Парки Херсона” передали у постійне користування земельну ділянку під облаштування скверу “Каштан – сквер Єднання” (район вул. Карбишева та просп.200-річчя Херсона).

У Херсоні створили міську молодіжну раду

До складу Молодіжної ради можуть входити громадяни України, віком від 14 до 35 років. Персональний її склад не може становити більше 35 осіб.

Строк повноважень складу Молодіжної ради – два роки.

Засідання мають проходити не рідше одного разу в квартал.

Голову обирають з числа членів ради шляхом голосування. Окрім безпосередньої координації роботи новоствореного органу, Голову можуть включити до складу виконавчого комітету міської ради.

Молодіжна рада займатиметься:

 • залученням цільового фінансування на реалізацію молодіжних програм;
 • буде здійснювати громадський контроль за врахуванням міською радою пропозицій та зауважень молоді;
 • бере участь у розробленні проєктів актів міської ради з питань державної політики у молодіжній сфері на місцевому рівні тощо.

Вам також може сподобатися

Фоторепортаж із засідання VIII сесії Херсонської міськради
26 липня – позачергова сесія міськради

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X