2 серпня вшановується пам’ять жертв нацистського геноциду ромів

Новини
👁 70

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти вбили від трьох до чотирьох тисяч ромських в’язнів.
Ромів, як і євреїв, нацисти мали на меті знищити фізично. Проте тривалий час, навіть після поразки Гітлера та засудження нацизму, в Західній спільноті геноцид ромів з різних причин залишався поза увагою. Тим паче поза увагою він залишався в Україні, яка лише з незалежністю поступово почала відновлювати не викривлену радянською пропагандою пам’ять про події Другої світової війни.

Знищення (фізичне чи через руйнацію ідентичності) націй, які вважаються загрозою або перешкодою, – спільна риса для нацизму, сталінського комунізму та сучасного рашизму. Як і мова ненависті, навішування ярликів на націю чи соціальну групу, яку переслідують, прикривання злочинної політики доцільною необхідністю чи іншою «вищою» метою.

Кілька фактів, що допоможуть дізнатися більше про цей злочин, а також – краще зрозуміти механізми геноцидних практик та їхні наслідки.

Вам також може сподобатися

До уваги ВПО! Перелік правопросвітницьких онлайн заходів для осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України
Поновлюється прийом заяв про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X