МОЗ оприлюднив форму довідки з протипоказань до вакцинації від COVID-19 для надання роботодавцям

COVID-19Новини
👁 1K

У МОЗ встановили перелік професій, представники яких мають пройти вакцинацію від COVID-19, а рішенням уряду з 8 листопада ті, хто ухилився від вакцинації за відсутності протипоказань, підлягають відстороненню. Відповідно працівники, які мають протипоказання до проведення щеплення, подають роботодавцю медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

Протипоказання може встановлювати сімейний або лікуючий лікар. За потреби для отримання додаткової інформації щодо діагнозу, лікар може скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення.

Оскільки затвердженої форми такого документу не було, у МОЗ розробили проєкт наказу про затвердження форми первинної облікової документації № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2». Також має бути затверджена інструкція про заповнення цієї форми.

Форму № 028-1/о повинен заповнювати лікуючий лікар, незалежно від форми власності та підпорядкування відповідного закладу охорони здоров’я. Вона має бути завірена печаткою закладу охорони здоров’я.  Її видаватимуть пацієнту для надання за місцем вимоги.

Нагадаємо:

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 р. за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

– центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

– місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

– закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації, тобто, з 8 листопада.

Освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації. Детальніше про протипоказання у публікації.

Вам також може сподобатися

У Херсоні народилась двійня
Послуги Херсонської ТЕЦ можна оплачувати без комісії

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X